Naujienos
2017-09-29

2017 m. rugsėjo 27 d. Kauno apskrities priklausomybės ligų centre vyko Lietuvos Respublikos Seimo priklausomybių prevencijos komisijos posėdis
Naujienos

2017-04-13


Darbas – efektyvus vaistas nuo alkoholizmo Kauno priklausomybės ligų centras ir Kauno teritorinė darbo birža pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai ne formalumas, o jau pradėto bendro darbo, grąžinančio žmones į visavertį gyvenimą, įteisinimas.
Kategorija: Naujienos
Įrašė: administratorius
string(457) "Smarty error: [in evaluated template line 666]: syntax error: unrecognized tag: mso-style-name:"Įprastoji lentelė"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; (Smarty_Compiler.class.php, line 446)" string(119) "Smarty error: [in evaluated template line 666]: syntax error: unrecognized tag '' (Smarty_Compiler.class.php, line 590)" Iš Diena.lt (http://kauno.diena.lt)
Marijana Jasaitienė

Kauno priklausomybės ligų centras ir Kauno teritorinė darbo birža pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai ne formalumas, o jau pradėto bendro darbo, grąžinančio žmones į visavertį gyvenimą, įteisinimas.

Kitoks sprendimo būdas

Visiems žinoma, kad darbo biržos padeda susirasti darbo. Žinoma ir tai, kad žmonės, sergantys priklausomybės ligomis, praranda atsakomybės jausmą, tad tokių darbuotojų darbdaviai vengia.

"Priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų turintis žmogus dažniausiai dirba iki pirmo atlyginimo, o kartais nė savaitės neištveria, – tai puikiai žino Kauno teritorinės darbo biržos direktorius Tautvydas Bielozarevičius. – Turime klientų, kurie prablaivėję ar neturėdami ko valgyti kreipiasi į darbo biržą, o įdarbinti ir vos užsidirbę eurą kitą jį išleidžia ne kam kitam, o alkoholiui."

Alkoholizmo problemai mūsų šalyje paplitus itin plačiai ir Vyriausybei imantis draudimų politikos, Kauno teritorinė darbo birža randa kitų metodų: priklausomybės nuo alkoholio kamuojamiems žmonėms pataria gydytis, padeda suvokti darbo prasmę ir jo įtaką gyvensenai.

"Vienas esminių pagalbos aspektų sergantiesiems priklausomybės ligomis – suteikti jiems galimybę dirbti ir padėti suprasti, kad darbas – vertybė", – teigia Kauno teritorinės darbo biržos Kauno miesto skyriaus Paslaugų darbdaviams poskyrio vedėjas Norvaldas Grudzinskas, nuolat ieškantis darbdavių, kurie sudarytų šiems klientams kuo palankesnes darbo sąlygas, teiktų jiems socialinę pagalbą.

Tikėti ir palaikyti

Sakysite, kad nuo alkoholio priklausomiems žmonėms sudaromos šiltnamio sąlygos, o kitiems tenka dirbti už du ar net tris?

Kauno teritorinės darbo biržos poskyrio vedėjas N.Grudzinskas pastebi, kad visuomenės požiūris į priklausomybių turinčius žmones pamažu kinta – jie pripažįstami ligoniais.

"Dirbdami su klientais pamatėme, kad jie vieni nepajėgia išspręsti savo problemų. Be to, jos kenkia ir artimiesiems: sutuoktiniams, vaikams, net visai bendruomenei. Pradėjome keisti savo darbo metodus ir pastebėjome, kad juos taikant priklausomybę nuo alkoholio turintys žmonės greičiau sveiksta ir integruojasi į darbo rinką bei visuomenę", – džiaugiasi vienas iš pokyčių darbo biržos veikloje iniciatorių N.Grudzinskas.

Į šį darbą įsitraukia neformalios organizacijos, medicinos įstaigos, darbdaviai ir savivalda. Jie, vertindami kliento galimybes dirbti, pastebi problemas, kurios reikalauja kompleksinio sprendimo. Priklausomybių turintys žmonės pirmiausia nukreipiami į Priklausomybės ligų centrą. Baigus gydymą, jie sugrįžta į darbo biržą, kur, laukiant tinkamo darbo, jiems teikiama emocinė pagalba.

"Ji jokiu būdu negali nutrūkti, nes ligai būdingi atkryčiai, ji gali sugrįžti po metų, dvejų ar trejų", – pastebi Kauno priklausomybės ligų centro direktorius gydytojas Tautvydas Zikaras.

Tuomet, kai būna nuveiktas didelis darbas – žmogus pripažįsta savo priklausomybę ir pradeda gyventi blaiviai, itin svarbu jį palaikyti, užimti, juo tikėti. Tokio išsivadavimo atlygis – naujas, šviesus, prasmingas gyvenimas, ir ne tik vieno žmogaus.

Kardinalūs pokyčiai

Sergantieji priklausomybės ligomis nesugeba įvertinti savo galimybių, todėl juos reikia paskatinti, paaiškinti, kur kreiptis, įtikinti, suteikti vilties. Kai tuo užsikrečia, patiki – eina sėkmės keliu", – pokyčiais džiaugiasi Kauno teritorinės darbo biržos direktorius T.Bielozarevičius.

Jauną vyrą, priklausomą nuo alkoholio, konsultavo Kauno teritorinės darbo biržos specialistai, karjeros konsultantas ir psichologas. Konsultuoti ir jo šeimos nariai. Vyras sutiko gydytis Priklausomybės ligų centre. Baigus gydymą, buvo ieškoma tinkamo darbo ir teikiama emocinė pagalba. Šiandien vyras dirba ir jaučiasi laimingas, kardinaliai pakeitęs gyvenimą.

Jauna nuolat kartu su sutuoktiniu girtavusi moteris kentė jo smurtą. Šiai šeimai iškilo grėsmė, kad iš jų bus atimtas vaikas. Dabar ši jauna mama, gavusi visokeriopą pagalbą, dirba jau tris mėnesius. Jos vyras gydomas, o svarbiausia, kad vaikas auga namuose, kuriuose nebegirtaujama.

Alkoholis neretai sukelia dar daugiau ir labai sunkių problemų. Moteris, turinti keturis vaikus, bandė nusižudyti. Išsivadavusi iš alkoholizmo liūno ir susigrąžinusi prarastus vaikus, šiandien ji džiaugiasi gyvenimu, apgailestauja dėl pragerto laiko ir suicidinių minčių. Daugiau  http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/darbas-efektyvus-vaistai-nuo-alkoholizmo-806772